Meble zabytkowe

Antyki w Polce - informacje, ogłoszenia, ciekawostki
Lucyna

Meble zabytkowe

Post autor: Lucyna »

Jesteśmy posiadaczami zabytkowego pałacu na Śląsku. Na obecnym etapie kończymy remont który jest pod ścisłą pieczą konserwatora zabytków. Chcielibyśmy urządzić (umeblować) nasze wnętrza pałacowe w stylu zabytkowym, mam na myśli w meble antyczne i zabytkowe. Na co zwrócić uwagę ? czy kupić stare meble antyczne przeznaczone do renowacji ? czy też zlecić wykonanie nowych bazując na wiernych ich oryginałach ?. Wiemy że jest to inwestycja na pokolenia a co najważniejsze będzie to idealnie wykończenie - umeblowanie naszych historycznych wnętrz pałacowych. Będziemy wdzięczni za pomoc i podpowiedzi w tym zakresie. Pozdrawiam Lucyna
Szymon

Re: Meble zabytkowe

Post autor: Szymon »

Szanowni Państwo wszystko zależy od zasobów finansowych i nie tylko...Inwestując w stare oryginalne meble zabytkowe i antyczne w tzw. oryginały, stajecie się Państwo właścicielami niepowtarzanych egzemplarzy na rynku - często poszukiwanych przez kolekcjonerów dzieł sztuki. Natomiast ich odpowiedniki tzw. kopie, dobrze wykonane zgodnie ze sztuką stolarstwa zabytkowego i historycznych, również przepięknie ozdobią Państwa pałacowe wnętrza, ale to zawsze kopia a nie oryginał. Finalna decyzja należny do Państwa. Wg. mnie polecałbym zakup niepowtarzalnych starych i bezcennych, profesjonalnie wyselekcjonowanych oryginałów, stylistycznie pasujących do architektury wnętrz pałacu, w lepszym czy gorszym stanie, w razie potrzeby wykonanie odświeżenia w/w mebli lub przeprowadzenie profesjonalnej renowacji mebli w sprawdzonej pracowni konserwatorskiej nap w Antyk-styl w Krzyszkowicach. To dobra, rzetelna i godna polecenia pracownia - wielokrotnie korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Polecam...
Ela

Re: Meble zabytkowe

Post autor: Ela »

Razem z mężem dokonaliśmy wyboru polegającego na zamówieniu stylowych mebli angielskich do naszej zabytkowej rezydencji pod Warszawą. Zainwestowaliśmy w nowe umeblowanie w tzw. wersji postarzanej - odpowiadającej detalom i zdobieniom naszych zabytkowych pomieszczeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni.


Ostatnio przesunięty w górę wt maja 31, 2022 1:34 pm przez: Anonymous.
ODPOWIEDZ

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
Polityka prywatności
Regulamin